deklaracja dostepności     wartości domyślne       wielkość czcionki -> mniejsza czcionka     większa czcionka       wysoki kontrast -> wysoki kontrast     wysoki kontrast     wysoki kontrast

Stowarzyszenia Rolników i Konsumentów Kukiz'15

Informacje

Mam przyjemność poinformować, iż 4 maja 2016 r. odbyło się spotkanie założycielskie "Stowarzyszenia Rolników i Konsumentów Kukiz'15".

Stowarzyszenie Rolników i Konsumentów Kukiz'15 jest organizacją reprezentującą interesy różnych grup społecznych. Stowarzyszenie jednoczy małych, średnich i dużych rolników, producentów oraz przetwórców żywności, przedsiębiorców, konsumentów, a także naukowców. Chcemy, aby Stowarzyszenie stało się płaszczyzną do dyskusji dla różnych środowisk, by stanowiło centrum wymiany myśli i zdań, organizację z którą będą musieli liczyć się rządzący oraz instytucje publiczne.

Podstawowym celem Stowarzyszenia jest zwiększanie świadomości konsumentów na temat zdrowej i nieprzetworzonej żywności, a także zjednoczenie rolników, producentów zdrowej żywności, przetwórców oraz konsumentów. Jego zadaniem jest aktywizacja wszystkich grup społecznych dla poprawy sytuacji polskiej wsi i rolników oraz podniesienie w społeczeństwie świadomości zalet zdrowej żywności.

Stowarzyszenie będzie otwarte na współpracę i chętnie przyjmie w swoje szeregi wszystkie osoby, którym nie są obojętne sprawy zachowania tradycji oraz kultury obszarów wiejskich, zdrowia, szerokiego dostępu do świeżej i naturalnej żywności produkowanej przez rolników, które chcą działać w celu poprawy sytuacji polskich rolników oraz konsumentów.

W związku z powstaniem Stowarzyszenia zaprasza wszystkich rolników - bez względu na powierzchnię gospodarstwa, na którym działają, jak również charakter prowadzonej działalności, a także konsumentów, którzy są świadomi jak duży wpływ na zdrowie człowieka ma żywność - do przystąpienia do powołanego Stowarzyszenia Rolników i Konsumentów Kukiz'15. Jedynie poprzez współpracę wszystkich grup możemy osiągnąć zamierzony cel - poprawę sytuacji na polskiej wsi oraz zwiększenie świadomości wśród konsumentów.

Osoby chcące przystąpić do Stowarzyszenia Rolników i Konsumentów - Kukiz'15 jak i te chcące uzyskać więcej informacji na temat inicjatywy zapraszam do kontaktu: rik@ruchkukiza.pl lub nr tel. 539 020 503.